LONDON GOLD 17.09.2015 PM 1117.50 USD -0.65 USD   * * *   LONDON SILVER 01.01.1970 --- USD +0.00 USD

Odporučit známemu

captchaaa

„Musíte si vybrať medzi dôverou v prirodzenú stabilitu zlata a prirodzenú stabilitu čestnosti a inteligencie členov vlády. A pri všetkom rešpekte k týmto pánom, vám odporúčam, pokiaľ trvá kapitalistický systém, voliť zlato.“

George Bernard Shaw


Čo je zlato?

  • Zlato je drahý kov
  • Zlato je bohatstvo a moc
  • Zlato je celosvetový platobný prostriedok
  • Zlato je najlepší uchovávateľ hodnoty

Tento drahý kov už oddávna nadchýnal ľudí svojim leskom, farbou a váhou a do dnešných dní je znakom moci a bohatstva. Už od pradávnych čias sa zlato používalo ako celosvetový platobný prostriedok. Zlato tiež zohrávalo vždy dôležitú úlohu aj v rôznych náboženstvách. Zlato je cenené práve pre svoju vysokú hodnotu, ktorú má preto, lebo jeho množstvo je pomerne nízke. Vyhľadávanie, ťažba a získavanie tohto drahého kovu sa darí iba vďaka náročným technologickým postupom a novým metódam. Existujúce ložiská zlata sa postupne vyťažili. Získavanie nového zlata je preto čoraz komplikovanejšie a náročnejšie. Dopyt po tomto vzácnom kove popritom neustále vzrastá. Preto bude cena zlata dlhodobo aj naďalej stúpať.


Aká je hodnota zlata?

Do zlata by ste mali investovať teraz, skôr ako bude jeho cena stúpať ešte viac...


Prečo cena zlata stúpa?

  • Ložiská zlata sa postupne míňajú
  • Dopyt po zlate prevyšuje produkciu
  • Rastúci záujem o zlato od súkromných investorov
  • Neistota na medzinárodných finančných trhoch stúpa

V dôsledku zvyšovania dopytu po zlate dochádza k masívnemu vyčerpávaniu existujúcich ložísk zlata. Podľa odborných analýz sa môže vyťažiť už iba približne 46.000 ton vzácneho kovu. Keďže súčasná produkcia je približne 2500 ton ročne, vyťažiteľné zásoby sú už iba na približne 30 rokov. Už iba doplním, že dopyt sa pohybuje na úrovni 4000 ton ročne... Dôvodom rastúceho dopytu je momentálne zlatá horúčka v Ázii. Na svedomí to tak trochu má vláda komunistickej Číny, ktorá v roku 2004 povolila svojim občanom vlastniť zlato. Samotná čínska potreba vzácneho kovu sa v priebehu nasledujúcich dvoch rokov zvýši na 600 ton (prognóza Merill Lynch, 2009).